وایمکس چیست ؟

امروزه فناوری اطلاعات در هر گونه از تکنولوژی های روز به سرعت در حال گسترش و پیشرفت است. تا چندی  پیش اتصال به اینترنت  به یکی از سه روش زیر امکان پذیر شده بود که هر کدام کاستی ها و مشکلات خود را داشتند:

 اول، دسترسی از طریق خط تلفن معمولی که به صورت  Dial-up که در اکثر مواقع دارای سرعتی بسیار پایین و همراه با اشغال شدن خطوط تلفن بود.

دوم، دسترسی از طریق خط تلفن با استفاده از فناوری XDSL و مودمهای متصل به کابل که نیازمند به زیرساختهای وسیع و پرهزینه است و در بسیاری از مناطق ( به صورت واحد است و مختص به مکانهای خاصی است ) امکان دسترسی به آن وجود ندارد. ضمنا" منحصر به مکان و محدوده ای خاص است و از مزایای اینترنت بی سیم بهره ای نبرده است.

سوم، Wi-Fi  که فقط از طریق امواج رادیویی قابل دسترسی است که به صورت بی سیم ( بدون اتصال به کابل ) و تنها در محوطه یک ساختمان استفاده از آن امکان پذیر است.


 
اما اکنون با ظهور پدیده ای به نام وایمکس جهان در آستانه تحولی دیگر در عصر اینترنت قرار گرفته است.


 
سرویس وایمکس سیستم  دیجیتالی ارتباط بی سیمی است . منطقه  بسیار وسیع تحت پوشش دکلهای وایمکس قرار گرفته اند که با استفاده از آن کل شهر و شهرکهای صنعتی ومناطق راهبردی را پوشش می دهد و اینتر نت پر سرعت را  برای سازمانها، موسسات و شرکتهای تجاری و همچنین منازل مسکونی و کلیه افراد در هر نقطه ای از مکانهای تحت پوشش را امکان پذیر می سازد. به طوری که همه  کاربران قادر خواهند بود در هر لحظه که مایل باشند ، حتی در شهرهای دیگری که تحت پوشش وایمکس هستند ( پوشش دهی توسط دکل ها ) ، توسط رایانه به اینترنت پر سرعت متصل شود و راحتی استفاده از اینترنت را حس کنند .

 

تعرفه ها ی وایمـکس ایـرانـسل

 
تجربه‌ای متفاوت از اینترنت!

پس از تجارب موفقی که در زمینه تلفن همراه و خدمات مرتبط با آن به مشترکین خود ارائه داده ایم، این بارa شارژایرانسل قصد دارد تجربه ای کاملاً متفاوت را به علاقه مندان فناوری های جدید روز دنیا ، ارائه دهد. مشترکین میتوانند با محصول جدید شارژایرانسل به نام وایمکس، اینترنت بی سیم را با کیفیتی فوق العاده مطلوب بر روی کامپیوتر در اختیار بگیرند.شارژایرانسل امکان استفاده از این سرویس بسیار مطلوب را برای کاربران خانگی و تجاری خود قرار داده است تا بتوانند با انجام عملیات تنها ٥ گام ساده، در منزل و یا محل کار خود از امکانات استثنائی این سرویس برای بهره‌گیری از اینترنت استفاده نمایند. اگر مایلید به این کاربران بپیوندید، تنها کافیست عملیات 5 گانه زیر را انجام دهید :

 

١از طریق یکی از فروشندگان مجاز منتخب شارژایرانسل در رابطه با مرکز تماس شارژایرانسل و یا صفحه وایمکس چیست؟ بپرسید و در وب سایت ایرانسل، اطلاعات اولیه مورد نیاز را کسب کنید؛
۲طرح تعرفه مورد نظر خود را بسته به نیازتان انتخاب کنید؛
٣ثبت نام خود را به صورت کامل انجام دهید؛
٤در صورت لزوم هزینه های مربوطه را پرداخت کنید؛
٥منتظر بمانید تا تجهیزات برایتان نصب شود و سرویس وایمکستان برقرار شود!


 

 

به یاد داشته باشید که با انتخاب سرویس مورد نظر ، استفاده از وایمکس ایرانسل آغاز می شود!

برای اینکه بتوانید از خدمات وایمکس ایرانسل استفاده کنید ، باید یکی از گزینه ها که متناسب با نیاز هایتان است را انتخاب کنید که این مناسب ترین روش برای رفع نیازهای اینترنتی شما محسوب می‌شود به کاربران وایمکسی ایرانسل ما می پیوندید. مشترکین می‌توانند از یکی از دو روش پرداخت را انتخاب نموده و مشخص کنند که تمایل به پرداخت هزینه‌های استفاده از وایمکس در ابتدای دوره دارند و یا ترجیح می‌دهند هزینه خدمات ای سرویس را در پایان هر دوره در قالب یک قبض برای آنها ارسال می شود دریافت کنند. بدین ترتیب بر اساس اولویت بندی که در انتخاب این دو روش دارید ، می‌توانید کاربر سرویس اعتباری یا دائمی  شوید. برای شروع استفاده از خدمات این سرویس کافیست به یکی از فروشندگان منتخب و معتبر شارژایرانسل مراجعه نمایید. پس از اینکه کلیه امور مربوط به ثبت نام را انجام دادید، بعداً زمان مراجعه کارشناس ما به محل سکونت شما (با هماهنگی قبلی با کاربر) به منظور دریافت اسناد، انعقاد قرارداد و تحویل مودم، به شما اطلاع داده خواهد شد.

 

 


 این مهم است که مناسب‌ترین روش پرداخت را انتخاب کنید!

 

سرویس اعتباری:
با انتخاب سرویس اعتباری، مشترکین نیازی نیست در پایان هر ماه قبض پرداخت کنند. شما طرح تعرفه خود را بر اساس مبلغی که می خواهید به صورت ماهانه برای استفاده از وایمکس بپردازید انتخاب می‌نمایید و در ابتدا مبلغ آن را پرداخت میکنید. در صورتی که قصد دارید از کاربران خدمات اعتباری ما باشید، توجه داشته باشید که لازم است اطمینان حاصل کنید که در حساب خود اعتبار کافی دارید

شارژایرانسل

شارژهمراه اول

شارژتالیا
 

مشترکین لطفاً توجه داشته باشند که برای اولین بار در ایران، کاربران اعتباری وایمکس ایرانسل می توانند از طریق کارت شارژهای موجود در بازار (ویژه سیم کارت های اعتباری ایرانسل) جهت پرداخت اشتراک ماهیانه خود درسرویس وایمکس ایرانسل استفاده نمایند .

سرویس دائمی:
کاربران سرویس دائمی می‌توانند تا میزان مورد نظر خود از این سرویس استفاده کنند،اما باید در نظر داشته باشند که شارژایرانسل برای این سرویس تفاوتهایی قائل شده که این گروه از کاربران باید در پایان دوره، صورتحساب هزینه های استفاده از این سرویس را پرداخت کنند. کاربران این سرویس در زمان ثبت نام و اشتراک در سرویس وایمکس، مبلغی را به عنوان سپرده‌ ( بیعانه ) در اختیار شارژایرانسل قرار می دهند که میزان سقف هزینه مصرف آنها از این سرویس ، بر اساس مقدار سپرده مذکور تعیین می‌گردد. در پایان مدت قرارداد کاربران با وایمکس یا در صورتی که در هر زمان تصمیم به خاتمه قرارداد بگیرید ، سپرده پرداختی به شما باز گردانده خواهد شد. برای اشتراک در سرویس دائمی وایمکس ایرانسل ، لازم است که در ابتدا یکی از طرح‌های تعرفه ارائه شده توسط شارژایرانسل را انتخاب کنید. نخست گزینه‌های موجود برای کاربران دائمی را بررسی نموده و مناسب‌ترین طرح را بسته به نیازتان انتخاب نمایید. در ادامه لازم است که مشترکین برای خرید یک طرح تعرفه ( که شامل سرعت مورد نظر و میزان ترافیک ماهانه دلخواه تان است ) اقدام نمایید. همچنین، می توانید با خرید بسته‌های افزایشی، حجم ترافیک مصرفی یا دوره اعتبار بسته خود را افزایش دهید. شما بر اساس سقف اعتباری که برای خود تعیین کردید ، به گزینه‌های بسیاری دسترسی دارید و در صورت داشتن اعتبار کافی می توانید هریک از آنها را که مورد نظر شماست خریداری کنید.
لطفاً به یاد داشته باشید که کلیه کاربران وایمکس ایرانسل، صرف نظر از روش پرداخت انتخابی خود  می‌توانند در هر زمانی که بخواهند به ریز صورتحساب خود و جزئیات استفاده از خدمات این سرویس، دسترسی داشته باشند.

 

 

گزینه‌های اشتراک وایمکس ایرانسل در جدول زیر نشان داده شده‌اند:

 

 
*
به کلیه مبالغی که در بالا مشاهده میکنید ، ٣% مالیات بر ارزش افزوده اضافه می شود .
*
 به ازای هر مگابایت ١٠٠ ریال ، نرخ روز مصرف آزاد می باشد.


نکاتی که باید به خاطر داشته باشید:

- به منظور برنامه ریزی دقیق و سهوات در دریافت وجوه ، هزینه پرداختی که مشترکین بابت استفاده از امکانات شارژایرانسل مانند اشتراک در وایمکس ایرانسل می پردازند در اول هر ماه از حساب مشترکین اعتباری ایرانسل کسر می‌شود. بنابر این اگر مشترکین اعتباری شارژایرانسل به طور مثال از اواسط ماه به کاربران سرویس وایمکس ایرانسل پیوسته باشند ، فقط و فقط کافیست که هزینه روز های باقیمانده تا آخر همان ماه را پرداخت کنند ، با این حساب هزینه ماهانه بعدی از اولین روز ماه جدید بسته به طرح تعرفه ای که انتخاب کرده اند و در آن اشتراک دارند از حسابشان کسر می شود .

 

- کاربران سرویس وایمکس ایرانسل که دارای خط دائمی ایرانسل هستند نمیتوانند از سقف اعتباریشان که معادل مبلغ سپرده اولیه است بیشتر استفاده کنند . کاربرانی که می خواهند از سقف اعتباریشان بیشتر استفاده کنندو بیشتر از سرویس وایمکس بهره ببرند ، یا باید هر چه زود تراقدام به تسویه حساب کنند و یا باید مبلغی را به سپرده خود در نزد سرویس وایمکس ایرانسل اضافه کنند و سقف اعتبار خود را افزایش دهند ، در غیر این صورت سرویس آنها به حالت تعلیق در می آید .

                       

 • ارائه خدمات به متقاضیانی که در خواست استفاده از سرعت های بیشتر از ١٢٨ کیلو بیت بر ثانیه، را دارند مشمول قوانین سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کشور می باشد.

 
-
در مورد طرح‌های تعرفه ای که هزینۀ اشتراک بالاتر دارند ، حداقل سقف اعتبار برای کاربران دائمی بیشتر خواهد بود.


-
 یک از هدایای این سر ویس که از مزایای آن هم به حساب می آید این است که برای استفاده از اینترنت ۶۴ کیلوبیت بر ثانیه، هیچ هزینه ای به عنوان حق اشتراک وایمکس در ابتدای دوره از شما دریافت نمی‌گردد . اما در نظر داشته باشید که برای سرعت‌های بالاتر از ۶۴ کیلوبیت بر ثانیه این هزینه دریافت می‌شود و با افزایش سرعت ( بر حسب هر کیلو بیت در ثانیه ) نیز به تناسب افزایش می‌یابد.

-
شارژایرانسل به منظور تضمین کیفیت سرویس‌های ارائه شده خود ، در مورد تمام طرح‌های نامحدودی که در اختیار مشترکینش قرار داده اقدام به اعمال «خط مشی مصرف صحیح» نموده است. سقف کاربردی نامحدودی برای کاربران در نظر گرفته شده است تا بتوانند بدون نگرانی از چیزی به گردش در اینترنت و دانلود بپردازند. با این حال، در صورتی که کاربر به طور غیرمعمول از پهنای باند استفاده کرده و به دانلود بیش از حد اقدام نماید، از دوره بعدی، سیاستی در سریس آن اعمال می شود که محدودسازی پهنای باند نام دارد و از آن پس، قادر به استفاده از سرویس، به صورت محدود خواهد بود.

شارژایرانسل

شارژهمراه اول

شارژتالیا